Čakajte...

OPRAVA ČELNÉHO SKLA NA AUTE

Ak si na čelnom skle vášho auta nájdete puklinu, ešte to neznamená, že budete musieť nechať vymeniť celé autosklo.

Kedy je možné autosklo opraviť?

Oprava skla je možná za nasledujúcich podmienok:

Technické podmienky:

 • Poškodená bola iba vrchná vrstva autoskla, pričom bezpečnostná fólia, ktorá sa nachádza medzi 2 vrstvami čelného autoskla ostala nepoškodená.
 • Tvar je okrúhly resp. oválny do veľkosti o priemere najviac 2,5 cm vrátane priľahlých praskliniek (veľkosť cca 2 € mince).
 • Vrchný priemer otvoru poškodenia je max. 3 mm, inak nie je možné po natlačení živice tento otvor uzavrieť.
 • V praskline sa v čase návštevy servisu nenachádza voda alebo vlhkosť. Ak do praskliny napršalo, je potrebné nechať auto dôkladne vysušiť.

Bezpečnostné podmienky:

 • Poškodenie sa nachádza mimo zorného poľa vodiča.
 • Nejedná sa o solárne autosklo, nakoľko živica používaná na opravu nemá vlastnosti solárneho autoskla.

Ak si nie ste istí, či je vaše autosklo možné opraviť, pošlite nám fotku cez WhatsApp alebo Signal a my vám odporučíme najlepšie riešenie a ďalšie kroky.

Čo robiť, keď mám poškodené čelné sklo?

 • Poškodenú časť čo najskôr prelepte lepiacou páskou, aby sa do otvorenej časti autoskla nedostala voda, prach alebo iné nečistoty.
 • Dohodnite si termín opravy v autoservise Europ-Autosklo Pezinok. Kontaktovať nás môžete telefonicky na +421 905 423 134, cez WhatsApp alebo Signal.

Ak máte uzatvorené havarijné poistenie, tak Vám vo všeobecnosti opravu Vášho čelného autoskla môže preplatiť poisťovňa bez spoluúčasti a neprídete tak ani o prípadný bonus.

Máte pri sebe kartu záchrany?

Karta záchrany je kartička vo veľkosti vizitky, na ktorej sa nachádza priehľadný odlepovací krúžok, presne vyrobený na prelepenie poškodenej časti čelného autoskla. Tým sa zabráni ďalšiemu rozširovaniu poškodenia a predíde nutnosti kompletnej výmeny skla. Kartičku si môžete u nás kedykoľvek bezplatne vyzdvihnúť.

Karta záchrany

Ako prebieha oprava čelného skla?

V EUROP-AUTOSKLO Pezinok používame metódu opravy čelného skla schválenú štátnou skúšobňou i Ministerstvom dopravy a výstavby SR a odporúčanú najväčším výrobcom autoskiel na svete Pilkington:

 • Poškodené miesto sa očistí zvonka i zvnútra – vákuovou pumpou sa vytiahnu všetky nečistoty.
 • Následne sú vnútorná priestorová bublina i malé puklinky naplnené živicou, ktorá po vytvrdnutí pod UV lampou nadobudne vzhľad skla a splynie s okolitým sklom.
 • Po dokončení ostáva na danom mieste stopa po oprave vo veľkosti špendlíkovej hlavičky (v závislosti od veľkosti pôvodného poškodenia).
 • Opravy robíme "na počkanie" a celkový čas opravy skla trvá maximálne 45 minút. Tento čas môžete využiť napríklad na vybavovanie vašich povinností v Pezinku a okolí s našim náhradným autom, ktoré po dohode vopred poskytujeme našim zákazníkom.

Koľko stojí oprava čelného skla?

Za opravu čelného skla na počkanie v EUROP-AUTOSLO Pezinok, s.r.o. bežne účtujeme 30 EUR.

Ak máte uzatvorené havarijné poistenie, tak Vám vo všeobecnosti opravu Vášho čelného autoskla môže preplatiť poisťovňa bez spoluúčasti a neprídete tak ani o prípadný bonus.

Dohodnite si termín opravy v EUROP-AUTOSKLO Pezinok

Zavolajte nám na číslo +421 905 423 134 alebo 033/641 36 40, alebo nám pošlite Vaše kontaktné údaje aj s bližšími informáciami o aute a poškodení cez WhatsApp, Signal alebo e-mail, a my sa Vám ozveme späť.

Chcete vedieť viac. Kontaktujte nás, prosím