Čakajte...

VÝMENA POŠKODENÉHO AUTOSKLA

Oprava prasknutého čelného skla na aute je síce jednoduchšou, no nie vždy možnou alternatívou.

Kedy je nutné čelné sklo na aute vymeniť?

Výmena autoskla je nutná ak:

 • Prasklina presahuje priemer 2,5 cm (cca veľkosť 2€ mince)
 • Pavučina stále rastie a rozvetvuje sa
 • Prasklina sa nachádza v blízkosti okraja skla

Ak si nie ste istí, či je vaše poškodené autosklo nutné vymeniť, pošlite nám fotku cez WhatsApp alebo Signal a my vám odporučíme najlepšie riešenie a ďalšie kroky.

Čo hovoria predpisy?

Právne predpisy na Slovensku sú v prípade poškodení čelného skla na aute prísne. § 17 vyhlášky Ministerstva dopravy č. 464/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách hovorí, že vozidlo je technicky nespôsobilé na premávku, ak sa na čelnom skle v zornom poli vodiča, teda ploche, ktorú pokrývajú stierače, nachádza prasklina väčšia ako 20 mm.

V praxi sa často stretávame s tým, že za jazdu s poškodeným čelným sklom vo výhľade vodiča polícia udeľuje pokutu, alebo dokonca odoberie technický preukaz či evidenčné čísla vozidla. Neodporúčame preto výmenu skla odkladať na neskôr, obzvlášť pred cestou na dovolenku do zahraničia.

Čo robiť, keď mám rozbité sklo na aute?

V prvom rade sa uistite, že je bezpečné pokračovať v jazde, teda výhľad z miesta vodiča a bezpečnostné prvky vozidla nie sú ohrozené.


Ako prebieha výmena skla?

 • Keď k nám priveziete auto v dohodnutom termíne, najprv vybavíme kompletnú dokumentáciu, ktorej rozsah závisí od toho, ako budete výmenu skla financovať.
 • Potom rozoberieme nevyhnutné časti na skle a v jeho okolí.
 • Vyrežeme rozbité sklo a očistíme karosériu od nečistôt, zbytkov starého lepidla alebo ošetríme v prípade zhrdzavenia.
 • Následne do karosérie vložíme nové sklo a necháme stuhnúť lepidlo. Pri našej práci používame sklá originálnej kvality a lepidlá SIKA vyrobené vo švajčiarsku s dobou schnutia od 30 minút.
 • Pokiaľ sú na Vašom aute asistenčné systémy, ktoré výrobca predpisuje pri výmene skla kalibrovať, v ďalšom kroku zabezpečíme kalibráciu našim moderným systémom Texa.
 • Potom si už môžete prísť pre auto v dohodnutom termíne, a to aj mimo bežných otváracích hodín.
 • Celkový čas potrebný na výmenu poškodeného autoskla a stuhnutie lepidla je cca 4 hodiny. Tento čas môžete využiť napríklad na vybavovanie vašich povinností v Pezinku a okolí s našim náhradným autom, ktoré po dohode vopred bezplatne poskytujeme našim zákazníkom.

Partneri všetkých poisťovní a poskytovateľov operatívnych lízingov

Ak je Vaše auto havarijne poistené, v EUROP-AUTOSKLO Pezinok za Vás vybavíme nahlásenie škodovej udalosti, vykonáme obhliadku a spracujeme potrebnú dokumentáciu pre úhradu škody z Vášho poistenia. Vy za výmenu rozbitého skla na aute zaplatíte len zmluvne dohodnutú spoluúčasť, a všetko vybavíte jednou návštevou u nás.

Tiež spolupracujeme s poskytovateľmi operatívnych lízingov LeasePlan, Business Lease, Arval, a ďalšími.

Prečo si vymeniť sklo v EUROP-AUTOSKLO Pezinok, s.r.o.?

 • S opravou a výmenou autoskiel máme viac ako 30 rokov skúseností, a našimi rukami prešlo už obrovské množstvo osobných, nákladných, luxusných automobilov, autobusov či veteránov.
 • Garantujeme profesionálny a férový prístup k zákazníkom podľa individuálnych potrieb a možností.
 • Ako zmluvný partner všetkých havarijných poisťovní zabezpečíme kompletnú dokumentáciu a komunikáciu s poisťovňou pre bezhotovostné výmeny.
 • Na montáž a upevnenie skla poskytujeme celoživotnú záruku bez nutnosti uchovávania dokladov.

Dohodnite si termín opravy v EUROP-AUTOSKLO Pezinok

Zavolajte nám na číslo +421 905 423 134 alebo 033/641 36 40, alebo nám pošlite Vaše kontaktné údaje aj s bližšími informáciami o aute a poškodení cez WhatsApp, Signal alebo e-mail, a my sa Vám ozveme späť.

Chcete vedieť viac. Kontaktujte nás, prosím